20-1 Робо-сфера

Тема ТДА20-1: Робо-сфера.

Мета: підвищення обізнаності спеціалістів галузі промислової автоматизації та виробничників щодо впровадження та експлуатації роботів на виробництві та в інших діяльностях людини.

Дата проведення: 28 листопада 2020 (субота)

Місце проведення: онлайн (пряма трансляція)

Початок 10:00 (за київським часом)

Організатори:

Захід безкоштовний. Взаємодія через засоби трансляції (YouTube онлайн)

Перелік тем та спікерів.

  1. По життєвому циклу створення роботехнічних систем (Юрій Кузьмич, ABB). 10:00

  2. Искуственный интеллект в роботехнике (Александр Крощенко, БрГТУ, Дмитрий Иванюк, "Савушкин Продукт", Беларусь) 11:00 по киевскому времени

  3. Опыт интеграции и эксплуатации коллаборативных роботов на фасовке пищевых продуктов (Валерий Касьяник, БрГТУ, Дмитрий Иванюк, "Савушкин Продукт", Беларусь, партнёр-интегратор http://sia.by). 12:00 по киевскому времени

Перерва. 13.00-14.00

  1. Коботи: особливості та практичний досвід впровадження (Віктор Єгоров) 14:00

  2. Інтеграція з іншими підсистемами (Юрій Кузьмич, ABB).15:00

  3. Досвід розробки мобільних роботів (Андрій Пузик, ІНФОКОМ) 16:00

  4. Круглий стіл: ціна питання - доцільність впровадження роботів на виробництві (ABB, ІНФОКОМ, Qweedo Robotics, Савушкін продукт) 17:00

  5. Інтеграція систем машинного зору з промисловими роботами (Юрій Кузьмич, ABB)18:00

Рекомендації до змісту доповідей (для спікерів)

1. По життєвому циклу створення роботехнічних систем. Дуже коротко про класифікацію роботів. Стадії створення. Інструменти. Дисципліни (спеціалісти). Особливості порівняно з АСУТП.

2. Коботи: особливості та практичний досвід впровадження. Особливості коботів порівняно з промисловими (в т.ч. вартість). Область застосування. Особливості, які проявилися при впровадженні.

3. Голос замовника: досвід впровадження та використання роботів на виробництві. Короткий опис реальних кейсів. Що спонукало до впровадження. Результати: очікування vs реальні результати. Супроводження. Що не пишуть в мануалах, корисні поради для замовників.

4. Досвід розробки мобільних роботів. Що включає в себе створення власних роботів. Які компетенції (дисципліни, спеціалісти) потрібні для розробки. Комплектуючі. Готовність України та світу до мобільних роботів. Проблеми (розробки, впровадження, пошук клієнту).

5. Інтеграція з іншими підсистемами: ПЛК, системи машинного зору і т.п. Типова інфраструктура та компоненти системи. Кілька варіантів структур для різних застосувань. Інформаційна взаємодія. Короткий опис реальних кейсів.

6. Штучний інтелект в роботехніці. Де і навіщо. Приклади структур. Хто цим займається. Короткий опис реальних кейсів.

7. Системи програмування та емуляції. Огляд інструментів для розробки та моделювання. Стандартизація для ЖЦ роботехнічних систем.

8. Круглий стіл: ціна питання - доцільність впровадження роботів на виробництві. Як правильно рахувати ROI (кейси). Де в Україні впровадження зараз доцільно. Реальні аргументи на доцільність використання роботів (для замовника).